Producenci

REGION DZIAŁANIA

Klimatyzatory, pompy ciepła i rekuperatory - dostarczamy, montujemy i serwisujemy w miastach i okolicach: Szczecin, Poznań, Gorzów, Piła, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Koszalin, Słupsk, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Opole ... - klimatyzatory Wrocław, klimatyzatory Szczecin, klimatyzatory Poznań, klimatyzatory Gorzów, klimatyzatory Piła ...

Saunier Duval GeniaAir HA 3-5 OS/ HA 5-5 STB Q=3 kW

- Saunier Duval
31192
PLN
Saunier Duval GeniaAir HA 3-5 OS/ HA 5-5 STB Q=3 kW
Saunier Duval GeniaAir HA 3-5 OS/ HA 5-5 STB  Q=3 kW
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Cena: 31 192,00 zł
Cena netto: 25 359,35 zł
szt.

  pompa ciepła powietrze - woda c.o.

Atlantic

Excelia Tri 11
prawie stała moc grzewcza aż do -15 st.C !

w skład zestawu wchodzi:

- jednostka zewnętrzna 400V, moc grzewcza 11,2 kW

- hydrobox 400V, grzałka wspomagająca 9 kW

(dla domu ok. 160-220 mkw, przy zapotrzebowaniu 45-55 W/mkw)


Francuski koncern ATLANTIC wykorzystując swoje ogromne doświadczenie w produkcji systemów grzewczych wprowadził pod koniec 2009 roku na rynek system grzewczy ALFEA wykorzystujący technologię pompy ciepła powietrze-woda. Cały system składa się z 3 podstawowych elementów: jednostki zewnętrznej, jednostki wewnętrznej (wymiennik ciepła pomiędzy układem freonowym i układem wodnym) oraz zbiornika c.w.u. Wydajności grzewcze (nominalne dla A7/W35) pompy ciepła ALFEA wynoszą odpowiednio: 5 kW, 6,5 kW, 8 kW, 9,5 kW, 12,8 kW, 15,5 kW /seria S/ oraz 11,2 kW, 14,0 kW, 16,0 kW /seria Excelia Tri/ w wersji mono lub duo (z wbudowanym zasobnikiem CWU).

Rozwiązana dla budynków nowych i modernizowanych:
- jako produkt specjalnie stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku budowlanego (jako wspomaganie lub jako jedyne źródło ogrzewania budynku), ATLANTIC seria Excelia Tri  doskonale sprawdzi się w jedno- i wielorodzinnym budownictwie. Co więcej, pompa ciepła powietrze – woda, jest przyjazna środowisku naturalnemu, wykorzystująca dwa źródła energii – powietrze i słońce. Dodatkowo jej współczynnik wydajności należy do wysokich: COP 4,46 (model 11,2 kW), co sprawia, że jest ona bardzo ekonomiczna. System składa się z hydroboxu /jednostka wewnętrzna w kotłowni - produkcji francuskiej firmy Atlantic/ oraz agregatu zewnętrznego /pompa ciepła - produkcji japońskiej firmy Fujitsu/.

System może (opcja) również chłodzić pomieszczenia latem (wtedy jednostkami wewnętrznymi są najczęściej klimakonwektory wodne). Inwestycja w pompę ciepła jest niezwykle ekonomiczna, z 1 kW prądu pompa ciepła wytwarza od 2 do 5 kW ciepła (zależnie od temperatur zasilania c.o. oraz temperatur zewnętrznych). Izolacja akustyczna i sprężarka inwerterowa scroll zapewniają niezwykle cichą pracę pompy ciepła. Instalacja systemu jest łatwa i szybka. Nie wymaga instalacji kominów, zbiorników paliwa i połączeń gazowych. Hydrobox oraz zasobnik c.w.u. można zlokalizować w pomieszczeniach, które będą pełnić także inne funkcje gospodarcze - można zrezygnować z typowej kotłowni (oszczędność w czasie budowy dodatkowych kilku m.kw)

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA:
- ogrzewanie
- ciepła woda użytkowa

Pompę można skonfigurować na trzy sposoby - monoenergetyczny, monowalentny i biwalentny - dla zapewnienia optymalnej równowagi pomiędzy kosztami inwestycji i eksploatacji oraz rozszerzenia rodzajów projektów, w których można wykorzystać system.

Oprócz wspomnianych trzech konfiguracji pompę ciepła można też połączyć z alternatywnymi odnawialnymi źródłami energii, np. bateriami słonecznymi do podgrzewania wody.

ATLANTIC - w układzie monoenergetycznym

Pompa ciepła zwymiarowana jest na zapewnienie 90-95% rocznego zapotrzebowania mocy grzewczej, natomiast pozostałe 5-10% dostarcza dodatkowa niewielka grzałka elektryczna. W przypadku niespodziewanej awarii, tak zwymiarowana pompa ciepła zapewni nam bezpieczeństwo nawet przy największych mrozach. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pompy ciepła, która pokryje ok. 70-80% obciążenia grzewczego w najzimniejsze dni. Monoenergetyczna konfiguracja jest zalecana w większości zastosowań, ponieważ zapewnia ona optymalną równowagę pomiędzy kosztami inwestycji i bieżącej eksploatacji.

ATLANTIC - w układzie monowalentnym

Pompa ciepła zwymiarowana jest do pokrycia 100% zapotrzebowania grzewczego w najzimniejszym dniu roku. Takie rozwiązanie zalecane jest dla domów o bardzo niskim zużyciu energii w klimacie umiarkowanym bez surowych zim. Początkowe koszty inwestycji mogą być wyższe, ale zużycie energii jest najniższe ze wszystkich układów.

ATLANTIC - w układzie biwalentnym

Układ biwalentny to połączenie dwóch osobnych źródeł ciepła - pompy ciepła oraz kotła paliwowego. Możliwe są dwa rodzaje układu biwalentnego: połączony szeregowo lub równolegle. Przy połączeniu szeregowym kocioł paliwowy pokrywa tylko szczytowe zapotrzebowanie mocy grzewczej, natomiast przy połączeniu równoległym kocioł zwymiarowany jest do pokrycia pełnego obciążenia grzewczego w najchłodniejszy dzień roku. Konfiguracja równoległa zalecana jest w przypadku, gdy istnieje już system ogrzewania. Dołączenie ATLANTIC pozwala wtedy zoptymalizować zużycie energii w całym systemie.

ELASTYCZNE ROZWIĄZANIA:
Obecnie budownictwo staje się coraz mniej energochłonne. Zaspokojenie w 100% zapotrzebowania na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w nowym domu nie wymaga już nadmiernie rozbudowanej instalacji. Oszczędna i kompaktowa technologia – ATLANTIC  jest w stanie zapewnić najwyższy komfort w tym zakresie.

 

Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z otaczającego ją powietrza, które następnie jest transmitowane poprzez obieg czynnika chłodniczego do znajdującego się wewnątrz hydro-boxu. Dostępne modele o nominalnej wydajności grzewczej: 5,0 kW; 6,5 kW; 8,0 kW; 9,5 kW; 12,8 kW; 15,5 kW /seria S - praca do temp. -15 st.C/w praktyce do -20 st.C/ oraz s serii Excelia Tri - praca do -25 st.C modele 11,2 kW; 14,0 kW oraz 16,0 kW.

Indoor hydro-box

Wewnętrzny hydro-box przekazuje ciepło od czynnika chłodniczego do obiegu wodnego instalacji ogrzewania centralnego, instalacji ogrzewania podłogowego i zbiornika ciepłej wody użytkowej. W hydro-boxie znajdują się dodatkowe grzałki elektryczne, które wspomagają pompę ciepłą w okresach największych mrozów. Z uwagi na dużo wolniejszy (w porównaniu np. do pompy ciepła D. Alth.) spadek wydajności grzewczej serii zwłaszcza Excelia Tri (wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej powietrza) i grzałki mocy 9 kW mamy szeroki zakres stosowania tych modeli). Chłodzenie jest osiągane poprzez obniżenie temperatury wody w obiegu i jej przepływ przez klimakonwektory. System może również zapewnić umiarkowane chłodzenie poprzez ogrzewanie podłogowe lub grzejniki dzięki ograniczeniu najniższej temperatury wody. Podgrzanie ciepłej wody użytkowej jest realizowane poprzez przełączenie systemu z chłodzenia lub ogrzewania na tryb c.w.u..
W wersji DUO w jednostce wewnętrznej hydrobox wbudowany jest zasobnik CWU o pojemności 190 L.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej (opcjonalny dla serii MONO)

Zalecamy zastosowanie zbiorników  producentów np. Galmet Maxi, Atlantic, ACV, Ermet

 

Klimakonwektory (opcjonalne)

Można również podłączyć prawie każdy (również innego producenta) klimakonwektor.

Sterowanie systemem

Układ sterowania systemem i interfejs użytkownika jest zamontowany w hydro-box'ie i wyposażony jest w tygodniowy timer, który umożliwia kontrolę temperatury w pomieszczeniach w zależności od wymagań użytkownika. Timer może być programowany dla poszczególnych godzin lub dni (szczegółowy opis w instrukcji obsługi) tak, że temperatury mogą być obniżane w nocy lub w czasie wakacji i podwyższane rano lub po powrocie do domu. Komfort użytkownika zależny od osobistych preferencji jest utrzymywany przez cały czas. W przypadku, gdy wymagana jest indywidualna kontrola temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, należy np. dodatkowo przewidzieć konwencjonalne termostaty pokojowe do sterowania ogrzewania podłogowego.

Atlantic Excelia Tri 11 kW


Gwarancja: 2 lata /sprężarka 5 lat/

Nasze filmiki video (z montaży pompy ciepła powietrze-woda) - kliknij na poniższy znaczek :


Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

PREZENTACJA PRODUKTÓW

klimatyzatory LG, klimatyzatory Gree, klimatyzatory Panasonic, klimatyzatory Mitsubishi Electric, pompy ciepła Panasonic Aquarea, pompy ciepła Atlantic Excelia Tri, pompy ciepła Mitsubishi Electric Nabilaton i Zubadan, rekuperatory Brink Renovent, rekuperatory Brink Excellent, rekuperatory Mitsubishi Electric Lossnay, rekuperatory StorkAir/Zehnder, chillery MTA, agregaty chłodnicze Rivacold, osuszacze powietrza Munters, osuszacze powietrza Aerial, kurtyny powietrzne 2VV, kurtyny powietrzne Defender, pompy ciepła cwu Ariston, podgrzewacze elektryczne Ariston, nagrzewnice elektryczne Heater, nagrzewnice olejowe Munters, nagrzewnice gazowe Munters

partnerzy

Sklep internetowy Shoper.pl