Producenci

REGION DZIAŁANIA

Klimatyzatory, pompy ciepła i rekuperatory - dostarczamy, montujemy i serwisujemy w miastach i okolicach: Szczecin, Poznań, Gorzów, Piła, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Koszalin, Słupsk, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Opole ... - klimatyzatory Wrocław, klimatyzatory Szczecin, klimatyzatory Poznań, klimatyzatory Gorzów, klimatyzatory Piła ...

Panasonic Aquarea kit-WC07J3E5-SM Q=7,0 kW

- Panasonic Aquarea
23844
PLN
Panasonic Aquarea kit-WC07J3E5-SM Q=7,0 kW
Panasonic Aquarea kit-WC07J3E5-SM Q=7,0 kW
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Cena: 23 844,00 zł
Cena netto: 19 385,37 zł
szt.
Ocena:
(Ilość ocen: 0)
Kod produktu:

533_20140121113404

Producent:
Panasonic

DANE TECHNICZNE:

 • Nominalna wydajność grzewcza 7,0 kW

 • Nominalny pobór mocy elektrycznej 1,57 kW

 • Współczynnik wydajności cieplnej (A7/W35) COP 4,46

 • Moc wbudowanej grzałki elektrycznej 3,0 kW

 • Nominalna wydajność chłodnicza --- kW (A35/W7)

 • Zakres pracy w temperaturach zewnętrznych od -20 o C do 35 o C

 • Wymiary jednostki zewnętrznej (wys/szer/gł) 795/900/320 mm

 • Wymiary jednostki wewnętrznej (wys/szer/gł) 892/502/353 mm

 • Masa jednostki zewnętrznej 66 kg

 • Masa jednostki wewnętrznej 43 kg

 • Zasilanie jednostki zewnętrznej (liczba faz/częstotliwość/napięcie) 1/50/230 Hz/V

 • Zasilanie jednostki wewnętrznej (liczba faz/częstotliwość/napięcie) 1/50/230 Hz/V

 • Okres gwarancji 3 lata (sprężarka 5 lat)

logo PANASONICPANASONIC AQUAREA (low temperature)

Firma Panasonic jest japońskim wiodącym producentem sprzętu HVAC (do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji) w tym również powietrznych pomp ciepła. Koncern Panasonic może się poszczycić ponad 30 letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Obecnie koncern eksportuje swoje produkty do ponad 120 krajów, co sprawia , że należy do niekwestionowanych liderów tej branży na świecie. Produkty Panasonic powstają w 294 zakładach rozmieszczonych na całym świecie, a do chwili obecnej nabywców znalazło już ponad 200 milionów sprężarek! Klienci mogą być pewni najwyższej jakości pomp ciepła firmy Panasonic.

 

Dzięki zaawansowanej technologii i doświadczeniu, koncern Panasonic stworzył pompę ciepła która ogrzewa pomieszczenia, pobierając ciepło z powietrza zewnętrznego o temperaturze -20 st.C. (pompa ciepła wyłącza się przy -23 st.C) w sposób efektywny i ekonomiczny, bezpieczny i bezawaryjny zapewniając komfort użytkowania na wiele lat. Z wielką pasją, doświadczeniem i z powodzeniem, nasza firma AJB KLIMA od ponad 10 lat instaluje pompy ciepła m.in. Panasonic, zapewniając Klientom komfort i przyjemność bezawaryjnego użytkowania.

 

Prezentowana pompa ciepła powietrzna (powietrze-woda) typu split składa się z jednostki zewnętrznej – pompa ciepła i jednostki wewnętrznej - hydroboxu. Jednostka zewnętrzna ma wymiary kompaktowe co sprawia, że można ją zamontować na/przy elewacji budynku. Jej montaż nie wymaga wiercenia ani rozkopywania działki. System sprawdza się niemal wszędzie – nie ma ograniczeń takich jak mała powierzchnia działki - gruntu (wymiennik gruntowy) lub jego rodzaj (odwierty głębinowe). Pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego (wykorzystanie energii odnawialnej) nawet kiedy temperatura jest bardzo niska i przekazuje je jednostce wewnętrznej skąd ciepło to jest rozprowadzane do wodnej instalacji centralnego ogrzewania ( C.O. ) i instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej ( C.W.U. ). Zastosowanie zaawansowanej technologii inwerterowej zapewnia właściwą i stałą temp. w pomieszczeniu o każdej porze oraz najniższe zużycie energii. Inwestycja w pompę ciepła jest niezwykle ekonomiczna, z 1 kW prądu pompa ciepła wytwarza od 2 do 6 kW ciepła (zależnie od temperatury wody zasilania oraz temperatury powietrza zewnętrznego). Dzięki temu, że Panasonic jest producentem sprężarek chłodniczych/pomp ciepła na ogromną skalę, cena systemu Aquarea została ustalona na bardzo konkurencyjnym poziomie.

 

Seria SDC oznacza, że w urządzenia tej serii wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej charakterystyki wydajności grzewczej również powoli spadają, więc (zależnie od zapotrzebowania budynku na ciepło) przy  –10/-15°C wymagają wspomagania dodatkową grzałką elektryczną w hydroboxie. Modele SDC można zastosować zarówno do istniejącej instalacji jako wspomaganie źródła ciepła, jak i do instalacji nowej z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi lub nawet klimakonwektorami.

 

Osoby fizyczne mogą często (zależnie od gminy) skorzystać z dotacji na pompę ciepła wynoszącą do 40% spłaty kapitału bankowego przeznaczonego na modernizacje i budowę nowego źródła ciepła. O dotacje należy się dowiadywać w poszczególnych gminach.

 

BOŚ

 

Możliwe jest finansowanie za pomocą taniego EKO Kredyt z BOŚ Banku od 2%. Klientom polecamy kredyt z BOŚ Banku we współpracy z WFOŚiGW.
 

Sterowanie systemem

Układ sterowania systemem i interfejs użytkownika zainstalowany jest na module wewnętrznym - hydroboxie i wyposażony jest w tygodniowy timer, który może być programowany dla poszczególnych godzin lub dni. W przypadku, gdy wymagana jest indywidualna kontrola temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, należy np. dodatkowo przewidzieć konwencjonalne termostaty pokojowe do sterowania ogrzewania podłogowego lub włączania/wyłączania pompy ciepła. Sterownik został stworzony z myślą o prostej, intuicyjnej i bezproblemowej obsłudze. Wbudowany układ logiczny zbiera informację z czujników, reguluje temperaturę wody i optymalizuje zużycie prądu. Dzięki dużemu i dokładnemu wyświetlaczowi użytkownik ma możliwość zmiany wszystkich głównych parametrów oraz może ustawić program pracy urządzenia.

 Możliwe jest (opcja - moduł WiFi) sterowanie pompą ciepła za pomocą smartfona, tableta - dowolnego urządzenia z systemem Android, lub komputera z dostępem do Internetu, korzystając z serwisu IntesisHome®. Dzięki temu serwisowi można sterować pompą ciepła podstawowymi funkcjami systemu.

 

Pompy ciepła - podstawowe dane

 • Zapewniają zrównoważone ogrzewanie, klimatyzację i ciepłą wodę dla domu (30 - 40% oszczędności w rocznych rachunkach za energię)

 • Idealne dla budynków bez dostępu do sieci gazowej

 • Idealne dla modernizacji kotłowni z piecami olejowymi / elektrycznymi

 • Działają nawet podczas dużych mrozów

 • Instalacja systemu jest łatwa i szybka

 • Nie wymaga instalacji kominów, zbiorników paliwa i połączeń gazowych

 • Kompaktowe wymiary, nie zajmuje cennej powierzchni mieszkalnej i działki

 


Zachęcamy do pobrania: 
katalog domowej pompy ciepła PANASONIC AQUAREA 2013.


Filmiki video (nasze montaże pompy ciepła), kliknij na znaczek poniżej:

filmiki video - montaże AJB KLIMA

 

 

Opinie o produkcie (0)

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

PREZENTACJA PRODUKTÓW

klimatyzatory LG, klimatyzatory Gree, klimatyzatory Panasonic, klimatyzatory Mitsubishi Electric, pompy ciepła Panasonic Aquarea, pompy ciepła Atlantic Excelia Tri, pompy ciepła Mitsubishi Electric Nabilaton i Zubadan, rekuperatory Brink Renovent, rekuperatory Brink Excellent, rekuperatory Mitsubishi Electric Lossnay, rekuperatory StorkAir/Zehnder, chillery MTA, agregaty chłodnicze Rivacold, osuszacze powietrza Munters, osuszacze powietrza Aerial, kurtyny powietrzne 2VV, kurtyny powietrzne Defender, pompy ciepła cwu Ariston, podgrzewacze elektryczne Ariston, nagrzewnice elektryczne Heater, nagrzewnice olejowe Munters, nagrzewnice gazowe Munters

partnerzy

Sklep internetowy Shoper.pl