Producenci

REGION DZIAŁANIA

Klimatyzatory, pompy ciepła i rekuperatory - dostarczamy, montujemy i serwisujemy w miastach i okolicach: Szczecin, Poznań, Gorzów, Piła, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Koszalin, Słupsk, Toruń, Bydgoszcz, Katowice, Opole ... - klimatyzatory Wrocław, klimatyzatory Szczecin, klimatyzatory Poznań, klimatyzatory Gorzów, klimatyzatory Piła ...

Klimatyzatory dobór

Jak dobrać moc chłodniczą klimatyzatora?

Moc chłodnicza klimatyzatora decyduje o tym, czy urządzenie ochłodzi powietrze w pomieszczeniu do żądanej temperatury. Jeśli dobierzemy klimatyzator o zbyt wysokiej mocy, jego możliwości nie zostaną wykorzystane, natomiast zbyt słaby sprzęt nie będzie w stanie ochłodzić wnętrza do ustawionej przez nas temperatury.Jak dobrać klimatyzator?
Dobór klimatyzatora zależy od metrażu pomieszczenia, w którym ma on pracować. Orientacyjnie /w 90% będzie to poprawne/ moc urządzenia można obliczyć metodą orientacyjną (wskaźnikową).

Metoda wskaźnikowa polega na tym, że najpierw zakłada się wskaźnik (zapotrzebowanie na chłód), który wynosi średnio 80-150 W/m2, a następnie mnoży się go przez powierzchnię pomieszczenia. Wynik to przybliżona wymagana moc klimatyzatora. Metoda wskaźnikowa w przeciwieństwie do metody dokładnej, opartej o szczegółowe kalkulacje, nie jest jednak tak precyzyjna.

Innym nieskomplikowanym sposobem określenia wymaganej mocy chłodniczej klimatyzatora jest wykorzystanie nomogramów uzależniających ją w sposób liniowy od powierzchni pomieszczenia. Zróżnicowanie pól doboru (np.: A – pomieszczenie znajduje się na kondygnacji pośredniej, B – pomieszczenie znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku).

nomogram klimatyzacja

O tym jaką moc chłodniczą powinien mieć klimatyzator do domu decyduje bardzo wiele czynników, m.in.:
- usytuowanie pomieszczenia (na kondygnacji i względem stron świata),
- izolacja termiczna stropów,
- powierzchnia okien w pomieszczeniu,
- długość ścian zewnętrznych i wewnętrznych w pomieszczeniu,
- ciepło z urządzeń elektrycznych oraz rodzaj, ilość i moc punktów świetlnych, - które wpływają na wzrost temperatury w pomieszczeniu,
- ilość osób przebywających stale w pomieszczeniu.

Aby dokładnie obliczyć zapotrzebowanie pomieszczenia na chłód proszę wypełnić i wysłać formularz doboru klimatyzatoraJak wybrać miejsce na klimatyzator?
Klimatyzator należy ukierunkować w taki sposób, by nadmuch schłodzonego powietrza nie wychładzał miejsc, w których przesiadujemy (kanapa, stół jadalny, miejsce pracy). Większość nowych urządzeń umożliwia szeroki zakres regulacji kierunku strumienia wydmuchiwanego powietrza.

Najpopularniejsze klimatyzatory typu split nie są urządzeniami do samodzielnego montażu, w przeciwieństwie do jednostek mobilnych – klimatyzatorów przenośnych typu monoblok przenośny.

Klimatyzatory typu split są najpopularniejszym typem klimatyzatorów. Posiadają jednostkę zewnętrzną umieszczaną na zewnątrz budynku klimatyzowanego i jednostkę wewnętrzną umieszczoną wewnątrz pomieszczenia klimatyzowanego. Jednostka wewnętrzna jest dużo cichsza niż urządzenie typu monoblok przenośny. W zależności od miejsca i sposobu montażu jednostki wewnętrznej klimatyzatory te można podzielić na :


- klimatyzatory ścienne - jednostka wewnętrzna jest zawieszona na ścianie

klimatyzator ścienny

- klimatyzatory kasetonowe - jednostka wewnętrzna jest zabudowana w suficie

klimatyzator kasetonowy

- klimatyzatory podsufitowy - jednostka wewnętrzna jest umieszczona pod sufitem
- klimatyzator przypodłogowy - jednostka wewnętrzna jest umieszczona przy ścianie

klimatyzator przypodłogowy

Najpopularniejsze są klimatyzatory ścienne z uwagi na możliwość montażu jednostki wewnętrznej praktycznie wszędzie. Klimatyzatory kasetonowe są bardziej eleganckie i lepiej zabudowane, ale wymagają sufitu podwieszanego (lub przynajmniej fragmentu). Klimatyzatory podsufitowe montowane są najczęściej w halach, pomieszczeniach długich ale wąskich, wysokich itp.


Klimatyzatory typu multi-split - są odmianą klimatyzatorów split, w których zamiast jednej zastosowano kilka jednostek wewnętrznych. Daje to możliwość klimatyzowania kilku pomieszczeń przy użyciu jednej jednostki zewnętrznej.

klimatyzator multi

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

PREZENTACJA PRODUKTÓW

klimatyzatory LG, klimatyzatory Gree, klimatyzatory Panasonic, klimatyzatory Mitsubishi Electric, pompy ciepła Panasonic Aquarea, pompy ciepła Atlantic Excelia Tri, pompy ciepła Mitsubishi Electric Nabilaton i Zubadan, rekuperatory Brink Renovent, rekuperatory Brink Excellent, rekuperatory Mitsubishi Electric Lossnay, rekuperatory StorkAir/Zehnder, chillery MTA, agregaty chłodnicze Rivacold, osuszacze powietrza Munters, osuszacze powietrza Aerial, kurtyny powietrzne 2VV, kurtyny powietrzne Defender, pompy ciepła cwu Ariston, podgrzewacze elektryczne Ariston, nagrzewnice elektryczne Heater, nagrzewnice olejowe Munters, nagrzewnice gazowe Munters

partnerzy

Sklep internetowy Shoper.pl